Znamy zwycięzców Tour de Osowa!

2010-06-26

Zwycięzcą pierwszej edycji kolarskiego Tour de Osowa w kategorii seniorów został mieszkaniec Kukawki - Łukasz Hirsz. Wśród najmłodszych tryumfował 9-letni Jan Drobicki. Najlepszym w kategorii roczników 1992-1998 został natomiast jedyny startujący zawodnik - Łukasz Kociołek.

Trasa inauguracyjnego wyścigu TdO prowadziła ulicami Niedziałkowskiego, Nawigatorów i Biwakową. Długość jednej pętli wynosiła 2 km. Podczas gdy młodsi zawodnicy mieli do pokonania jedną pętlę, seniorzy rywalizowali na dystansie 10 km (pięć pętli). Na starcie stanęło 12 zawodników - siedmioro juniorów oraz pięciu seniorów.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyścigu ---> TUTAJ

Stawka wyścigu była dość wyrównana, o czym świadczyły niewielkie różnice czasowe pomiędzy poszczególnymi zawodnikami oraz ambitna walka, która na tym sprinterskim dystansie trwała niemal do samego końca.

III miejsce – Jakub Śmigielski 9 lat
    IV miejsce – Oliwia Wesołowska 12 lat (jedyna dziewczyna)
    V miejsce – Krzysztof Bieszke 6 lat
    VI miejsce – Kuba Lewandowicz 8 lat
    VII miejsce – Aleks Kret 5 lat (najmłodszy)

Serdeczne podziękowania należą się współorganizatorom imprezy:
    - Radzie Osiedla Osowa
    - IX Komisariatowi Policji Gdańsk-Osowa
    - Szkole Podstawowej nr 81

oraz wolontariuszom - Asi, Hani, Alicji, Łukaszowi, Krzyśkowi, Tomkowi, Mateuszowi oraz p. Tadeuszowi Littwinowi.

Jednocześnie pragniemy podziękować Prezydentowi Miasta Gdańska za objęcie imprezy swoim patronatem honorowym, jak również portalowi trojmiasto.pl - patronowi medialnemu wyścigu.