[x] Zamknij

Awans juniorek młodszych do Finałów Mistrzostw Polski

Piotr Ludwichowski, 2009-05-05

Dużym sukcesem zakończył się „majówkowy” wyjazd drużyny juniorek młodszych do Wierzchowa. W dniach 1-3 maja odbywał się tam turniej półfinałowy mistrzostw Polski.

Na starcie stanęło 6 bardzo mocnych drużyn wyłonionych spośród wcześniejszych eliminacji.

W pierwszym meczu przyszło nam się zagrać z gospodarzami WSU Wierzchowo. Byliśmy pełni obaw przed tym spotkaniem ponieważ drużynę tę prowadzi trener kadry Polski juniorek a ponadto przeciwniczki były przyzwyczajone do dość nietypowej, niewymiarowej sali.

Mimo to dziewczyny gładko pokonały gospodynie 9:1 . W drugim meczu zagraliśmy z Jedynką Trzebiatów. Przez pierwszą tercję był wynik 0:0 . Póżniej sprawdziła się teoria , że niewykorzystane sytuacje się mszczą  . Przeciwniczki wykorzystały nasz błąd i objęły prowadzenie 1:0. Jednak jeszcze w tej tercji strzeliliśmy 5 bramek wychodząc na prowadzenie 5:1 . W ostatniej odsłonie meczu Trzebiatów zdołał odrobić jedną bramkę i skończyło się wynikiem 5:2 . W trzecim spotkaniu  przyszło nam zagrać z Noletem Żabi Róg . Drużynę tę znamy doskonale , gdyż dość często rozgrywamy z nimi mecze. Również tym razem kibice mieli okazję oglądać świetne widowisko trzymające w emocjach do samego końca. Świetna gra Noletu w pierwszej tercji ustawiła cały mecz. Przeciwniczkom wychodziło praktycznie wszystko : strzały, podania, parady bramkarskie . Przegrywaliśmy już 4:0 i 6:2 . Nasze dziewczęta nie poddawały się i do końca walczyły o zwycięstwo. Udało się doprowadzić do stanu 6:4 i 7:5 . Na więcej zabrakło czasu i trochę szczęścia . Przeciwniczki ratowały z opresji słupek i poprzeczka. Ostatniego dnia turnieju graliśmy z Maratończykiem Płociczno. Mecz ten był o tyle ważny, że zwycięstwo dawało nam awans do finałów a porażka stawiłaby nas w trudnej sytuacji. Świetne pierwsze 5 minut gry po których prowadziliśmy 4:0 . Jednak ambitne przeciwniczki nie dawały za wygraną i doszły do 4:2. Kolejne bramki i 6:2 . Płociczno dochodzi do stanu 6:4. W ostatniej tercji świetne kontry drużyny z Gdańska doprowadziły do zdecydowanego zwycięstwa 10:4. Ostatni mecz turnieju z Warszawą nie miał już tak dużego znaczenia , gdyż oba zespoły zapewniły już sobie wcześniej awans do finałów . Mimo tego nikt nie chciał zejść z boiska pokonany. Kolejny raz drużyna Osowy pokazała charakter i przegrywając 1:4 zdołała wyjść zwycięsko z tej konfrontacji . Po niesamowitych emocjach nasze dziewczyny wygrały 6:5 .

Drużyny startujące w półfinałach mistrzostw Polski :

1. MLUKS Jedynka Trzebiatów (ZACHODNIOPOMORSKIE)
      2. Energa Olimpia Osowa Gdańsk (POMORSKIE)
      3. UKS Maratończyk Płociczno (ZACHODNIOPOMORSKIE)
      4. UKS 85 Mokotów Warszawa (MAZOWIECKIE)
      5. WSU Wierzchowo (ZACHODNIOPOMORSKIE)
      6. LUKS Nolet Żabi Róg (WARMIŃSKO-MAZURSKIE)