[x] Zamknij

Turniej Grand Prix Młodziczek o Puchar PZUnihokeja w Gdańsku

Piotr Ludwichowski, 2009-01-27

W dniach 24-25 stycznia klub ENERGA Olimpia Osowa zorganizował ogólnopolski turniej unihokeja w kategorii młodziczek. W zawodach startowało 5 drużyn , które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym spotkaniu ulegliśmy bardzo silnemu przeciwnikowi z Mikołajek Pomorskich 9:0 . W dwóch pierwszych tercjach gra była wyrównana jednak nasze dziewczęta w 3 tercji opadły z sił i straciły aż 6 bramek .

W drugim meczu wygraliśmy z Ekologiem Rumia 3:1 . Bramki strzeliły Weronika Surma , Asia Skiba i Samanta Piernicka .

Kolejnym naszym przeciwnikiem był zespół WSU Wierzchowo . Podchodziliśmy do tego meczu pełni obaw , gdyż rywalki pokonały wcześniej Mikołajki Pomorskie 4:3 !

Jednak dziewczyny kolejny raz pokazały, że potrafią wygrywać z najlepszymi! Sprawiliśmy największą sensację i wygraliśmy 2:1 po pięknych bramkach Weroniki Surmy z rzutu wolnego oraz strzału z połowy boiska .

W ostatnim meczu zagraliśmy z UKS Ósemka Wejherowo . Znamy ten zespół z poprzedniego turnieju , gdzie przegraliśmy 5:1 . Tym razem chcieliśmy zrewanżować się przeciwniczkom . Przez dwie tercje był remis 2:2 ( Weronika Surma , Samanta Piernicka ) . Mieliśmy dużą przewagę jednak zabrakło szczęścia i sił pod koniec meczu . Po jednej z kontr wejherowianek straciliśmy bramkę na 3:2 a na 30 sekund przed końcem meczu z rzutu wolnego na 4:2 .

Cały turniej uważam za bardzo udany . Chciałem pochwalić zespół za dobrą grę . Jest już postęp w porównaniu do pierwszego turnieju , gdzie wygraliśmy tylko 1 mecz. Myślę , że po poprawieniu skuteczności strzałów i kondycji będziemy potrafili wygrać z każdym przeciwnikiem . Należy też podkreślić , że byliśmy najmłodszym zespołem na turnieju .