[x] Zamknij

Udane rozpoczęcie roku juniorek starszych ENERGA Olimpia Osowa

Piotr Ludwichowski, 2009-01-07

Udanie rozpoczęły Nowy Rok juniorki starsze klubu ENERGA Olimpia Osowa .

W dniach 3-4 stycznia dwukrotnie pokonały u siebie drużynę LUKS Nolet Żabi Róg .

W sobotę pierwsze minuty nie zapowiadały łatwej przeprawy z przeciwniczkami .

Dopiero w 7 minucie Monika Kraus z bliskiej odległości pokonała bramkarkę Noletu . Drugą bramkę zdobyła Weronika Ząbczyk , po ładnym rozegraniu rzutu wolnego . Jest to jej pierwsze bramka w juniorkach starszych .Kolejną bramkę  strzeliła Weronika Noga po ładnym strzale z dystansu . Niestety na 46 sekund przed końcem tercji straciliśmy bramkę na 3:1 .

Druga tercja to już zupełnie inna gra . Prawdziwy popis umiejętności strzeleckich dała Natalia Łęgowska , która strzeliła 3 bramki . Kolejne gole trafiły Karolina Herman i Karolina Krawczyk . Wynik po 2 tercjach brzmiał 8:1 dla Osowy .

W ostatniej części meczu próbowaliśmy różnych ustawień na boisku . W tej odsłonie bramki strzelały : Karolina Herman 2 , Maja Stenka 1 i Natalia Łęgowska 1 .

Niedzielny mecz zaczął się o dość nietypowej porze 7.45 rano . Być może to było powodem , że pierwsi straciliśmy bramkę i w 10 minucie przegrywaliśmy 1:0 . Niestety dziewczyny grały ospale a sytuacje , które powinny zakończyć się bramką kończyły się strzałami prosto w bramkarza lub słupek . Dopiero bramka Karoliny Herman dodała nam skrzydeł i od tego momentu grało się lepiej .Drugą bramkę strzeliła Natalia Łęgowska a na minutę przed końcem Maja Stenka wykorzystała rzut karny .

W drugiej tercji kolejne 2 bramki strzeliła niezawodna Natalia Łęgowska oraz Karolina Herman .

Początek trzeciej części meczu należał do dziewcząt z Osowy , które po bramkach Natalii Łęgowskiej i Karoliny Herman wyszły na prowadzenie 8:2 . Dziewiątego gola strzeliła Weronika Noga , która coraz lepiej radzi sobie w juniorkach starszych a ostatnią bramkę dołożyła skuteczna Karolina Herman .