[x] Zamknij

I LIGA UNIHOKEJA SENIOREK

Piotr Ludwichowski, 2008-12-01

W dniach 29-30 listopada odbyła się kolejna kolejka ligowa w ramach I ligi unihokeja seniorek . Do Gdańska przyjechał aktualny Mistrz Polski UKS Absolwent Siedlec . Na ten mecz od dawna szykowały się oba zespoły , gdyż w tym sezonie wydaje się , że oba są poza zasięgiem pozostałych drużyn z kraju i to między nimi rozstrzygnie się walka i mistrzostwo .

Trzeba przyznać , że licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji i w obu spotkaniach losy meczu decydowały się do ostatnich minut .

Sobotnie spotkanie obie drużyny zaczęły bardzo spokojnie i z dużym szacunkiem dla rywalek .Gra była bardzo wolna i statyczna a oba zespoły grały tak, aby nie stracić bramki . Pierwsze z tego letargu ocknęły się dziewczęta z Siedlca , które wyszły na 2 bramkowe prowadzenie . Pod koniec 1 tercji gdańszczanki w ciągu 30 sekund odrobiły straty i gdy wydawało się , że obie ekipy na przerwę zejdą z wynikiem remisowym , bramkę z kontry zdobyła Agata Jankowska z Siedlca . Druga tercja była już popisem jednego zespołu - ENERGA Olimpia Osowa . Gdańszczankom wychodziło prawie wszystko , grały szybko , mądrze w obronie i skutecznie w ataku . Wynik tej części spotkania 6 : 1 dla ENERGI mówi sam za siebie . Po dwie  bramki w tej odsłonie zdobyły kapitan Julia Jurkowska oraz Natalia Łęgowska  i po jednej Karolina Littwin i Monika Waksmundzka .Niestety 3 tercja w wykonaniu gdańszczanek było fatalna . Nasze dziewczęta chyba za szybko uwierzyły , że jest już po meczu i zapomniały , że gra zespołowa polega nie tylko na atakowaniu , ale również bronieniu dostępu do własnej bramki . Z minuty na minutę grały coraz gorzej i były bezsilne wobec bardzo szybko i mocno grającej drużyny gości . Niecałe 2 minuty przed końcem spotkania UKS Absolwent Siedlec zdobył wyrównującą bramkę . Gdy wydawało się , że mecz zakończy się remisem i liczna publiczność zobaczy dogrywkę , decydujący cios 48 sekund przed końcem spotkania zadała Karolina Dutkiewicz z Siedlca . Wielka radość mistrza Polski i cisza w szeregach Gdańszczanek , które przegrały wygrany już mecz i to na własne życzenie .

Do niedzielnego rewanżu ENERGA podeszła bardzo zmotywowana i żądna rewanżu . Niestety znowu zaczęło się bardzo źle , gdyż już po minucie gry było 1 : 0 dla Siedlca . Niecałe 10 minut później po indywidualnej akcji piękną bramkę dla Gdańska zdobyła Karolina Littwin . W tej tercji gola dla drużyny z trójmiasta zdobyła jeszcze Irena Mroch , jednak ta odsłona zakończyła się remisem 2 : 2 . W drugiej odsłonie trwała zacięta walka o każdą piłkę i oba zespoły walczyły o zwycięstwo . Również ta część spotkania zakończyła się remisem . Po 2 tercjach na tablicy był wynik 5 : 5 , co zapowiadało ogromne emocje do ostatnich minut . Trzecia tercja rozpoczęła się bardzo dobrze dla przyjezdnych , które objęły dwubramkowe prowadzenie . Co gorsza miejscowe nie miały pomysłu na grę i wydawały się pogodzone z porażką . Jeszcze 5 minut przed końcem meczu gdańszczanki przegrywały 2 bramkami . W tym momencie Karolina Littwin po akcji z Karoliną Krawczyk zdobyła kontaktową bramkę , która całkowicie odmieniła obraz gry . Nasze zawodniczki zaczęły grać szybko  i ambitnie , nie było dla nich straconych piłek . W ciągu trzech minut zdobyły 3 bramki nie tracąc żadnej . To był prawdziwy nokaut przyjezdnych , które dodatkowo musiały się załamać po fantastycznej akcji ENERGI zakończonej piękną bramkę Karoliny Krawczyk , która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu . Mecz zakończył się zwycięstwem ENERGI Olimpi Osowa 8 : 7 . Tym razem to dziewczęta z trójmiasta cieszyły się z upragnionego zwycięstwa .

Kibiców : około 150 osób

Na meczu był też obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska pan Sylwester Pruś , który wręczył nagrody najlepszym zawodniczkom obu drużyn .

Upominki ufundował nasz główny sponsor ENERGA oraz pan Tadeusz Littwin za co serdecznie dziękujemy .

ENERGA Olimpia Osowa – UKS Absolwent Siedlec 9 : 10 ( 2 – 3 , 6 – 1 , 2 – 6 )