[x] Zamknij

Zwycięstwa ENERGA Olimpia Osowa z UKS Luxolar Gródek

Piotr Ludwichowski, 2008-11-24

W dniach 22 – 23 listopada rozegrano kolejne mecze ligowe w kategorii juniorek starszych . Przeciwnikiem dziewcząt z Osowy był brązowy medalista poprzednich Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej UKS Luxolar Gródek .

Zawodniczki ENERGI Olimpii Osowa rozegrały dwa świetne spotkania i zasłużenie pokonały swoje rywalki 13 : 4 i 9 : 1 .

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo źle , gdyż już w 4 minucie straciliśmy bramkę . To nie podłamało naszych dziewcząt , które już po 40 sekundach zdobyły wyrównanie . Pod koniec pierwszej tercji , gdy graliśmy w osłabieniu udało nam się wyprowadzić świetną kontrę zakończona bramką Natalii Łęgowskiej . Niecałą minutę później swoją bramkę zdobyła Paulina Paszkiewicz , dzięki czemu na przerwę do szatni schodziliśmy przy wyniku 3 : 1 dla nas . Druga tercja to popis drużyny z Gdańska , która zdobyła w tym czasie 6 bramek tracąc tylko jedną . Cieszy pierwsza bramka w juniorkach Weroniki Nogi , która mimo , że była najmłodsza na boisku należała do najlepszych na placu gry .Trzecia tercja była nieco bardziej wyrównana , ale mimo to naszym zawodniczkom udało się przekroczyć granicę 10 bramek w meczu i ostatecznie wysoko pokonać Gródek 13 : 4 .

Do niedzielnego rewanżu podchodziliśmy z lekkim niepokojem . Obawialiśmy się , że nasze przeciwniczki zmobilizują się i zrobią wszystko by udowodnić , że wysoka przegrana w sobotę była tylko chwilową słabością . Pierwsze minuty potwierdziły nasze obawy , gdyż od początku meczu dziewczęta z Gródka bardzo mocno zaatakowały i tylko świetna postawa naszej bramkarki Kasi Tołysz uratowała nas od utraty gola . W 8 minucie meczu przeciwniczki otrzymały karę 2 minut co skrzętnie udało nam się wykorzystać i zdobyć pierwszą bramkę , której autorką była Maja Stenka .  Po strzeleniu tej bramki naszym zawodniczkom grało się już dużo lepiej i do końca meczu kontrolowały sytuację na boisku . Pierwszą tercję wygraliśmy 3 : 0 , drugą 4 : 0 i trzecią próbując różne warianty ustawienia i 2 : 1 . Cieszy to , że w naszym zespole nie ma tzw słabych punktów . Mamy świetną bramkarkę , bardzo dobrą obronę i bardzo mocny atak . Prawie każda zawodniczka w obu meczach zapisała się do protokółu meczowego w klasyfikacji strzelców i asyst . Również trzeba zaznaczyć bardzo dobrą atmosferę w zespole i duże zaangażowanie w treningi . Celem naszej drużyny w tym sezonie jest medal Mistrzostw Polski w kategorii seniorek i juniorek i mamy nadzieję , że uda nam się to zrealizować .

ENERGA Olimpia Osowa – UKS Luxolar Gródek 13 : 4 ( 3 : 1 , 6 : 1 , 4 : 2 )