[x] Zamknij

Sukces gdańskich studentek

ia, 2003-03-25

Studentki UG zajęły III miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w kategorii uniwersytetów.
      Od 3 do 5 marca trwały w Zakopanem Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych. W zawodach znakomicie spisały się Marta Waligóra (studentka V roku Prawa i Administracji), która zdobyła indywidualnie dwa złote medale w slalomie i w dwuboju slalomowym oraz srebrny medal w slalomie gigancie. Drużynowo zać studentki UG wywalczyły trzecie miejsce występując na zawodach w składzie: Marta Waligóra, Monika Markowska (I rok Ekonomii), Anna Wojnowska (I rok Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych), Agnieszka Mitręga (II rok Prawa i Administracji) oraz Agnieszka Pomaska (III rok Politologii). Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który w latach 1990-93 pełnił funkcję prorektora ds. Studenckich UG, w dowód uznania osiągniętych wyników wręczył studentkom upominki na spotkaniu, które odbyło się w salach UM 25marca.