[x] Zamknij

Niebywały wyczyn młodzieżowych drużyn Olimpii Osowa

Piotr Ludwichowski, 2022-06-15

Po złocie juniorek starszych i juniorek młodszych przyszedł czas na złoto w kategorii młodziczek. Tym samym zawodniczki z Gdańska zdominowały rozgrywki ligowe we wszystkich kategoriach wiekowych.Przyszedł czas na podsumowanie występu Olimpii Osowa w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodziczek
      Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek w Finale Mistrzostw Polski rywalizacja toczyła się w formule 3+1 i wystąpiło aż 12 zespołów. Dzięki temu w Orzyszu zobaczyliśmy dwa zespoły Olimpii, które odpowiednio zajęły 1. i 4. miejsce w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Unihokeja.
      Jadąc na turniej, nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. W nowej formule każdy mecz jest bardzo ważny i może decydować o tym, czy zdobędziesz medal, czy nie. Jak się okazało, nasza pierwsza drużyna w fantastycznym stylu wygrała 8 spotkań, w których zdobyła aż 80 bramek tracąc tylko 16!
      SPORTPOLAND Olimpia Osowa Gdańsk 1 – Kopla Paczkowo 10 – 3
      Drugi zespół w turnieju finałowym zajął 11. miejsce. Dziewczynki w każdym meczu podjęły walkę, jednak zabrakło doświadczenia i umiejętności, gdyż tylko dwie są z rocznika 2009, a reszta jest o rok i dwa młodsza. Sam awans do turnieju był dla nas miłą niespodzianką, a w dodatku udało się raz wygrać i dwa spotkania zremisować.
      Mistrz Polski Młodziczek
      SPORTPOLAND Olimpia Osowa Gdańsk 1
      Julia Kuźniak, Julia Skibińska, Antonina Halulko, Kornelia Sikorska, Maja Uznańska, Martyna Stenka, Marysia Kopaczewska, Ania Kącka, Julia Gatz, Weronika Sławianowska, Julia Klimaszewska, Zuza Wojtysiak
      SPORTPOLAND Olimpia Osowa Gdańsk 2:
      Amelia Ellwardt, Ola Szwedowska, Marysia Dziecielska, Marysia Bielawa, Emilia Juszczyk, Alicja Sternińska, Kalina Koza, Maja Przewłocka, Hania Weprzędz, Patrycja Mania, Agnieszka Drozd, Zosia Jakubowska
      Wartym odnotowania jest fakt, że w mistrzostwach Polski wzięło udział aż 24 dziewcząt z naszego klubu.

Trenerzy: Paweł Ludwichowski i Piotr Ludwichowski