[x] Zamknij

Najlepsza drużyna z najlepszymi kibicami w najwspanialszym Super Finale!

2017-04-09

Ogromnym sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończył się Superfinał mistrzostw Polski w unihokeju rozgrywany w Hali Widowiskowej AWFiS w Gdańsku. Gdzie na wypełnionej po brzegi sali m.in. gdańszczanki w walce o złoto podejmowały MMKS Podhale Nowy Targ.

Niesione fantastycznym dopingiem kibiców Olimpia szybko wyszła na prowadzenie. Jedna z najmłodszych w zespole, Alicja Stój, strzelając gola, otworzyła wynik spotkania. Bramki Anny Raczkowskiej, ponownie Alicji i Marty Chudyszewicz sprawiły, że na pierwszą przerwę gdańszczanki schodziły przy wyniku 4:1. Druga odsłona to wymiana ciosów, gdzie każda drużyna strzeliła po dwie bramki. Dla Osowej dwukrotnie wpisała się na listę Irena Mroch.

Na ostatnią tercję wyszliśmy z przewagą trzech bramek. W unihokeju różnica trzech goli jeszcze o niczym nie świadczy, o czym zawodniczki oraz kibice mieli okazję przekonać się w sobotę! Dwie kary dla Gdańska odmieniły losy meczu. Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gola dla MMKS Podhale Nowy Targ na wagę remisu strzeliła Magdalena Krzystyniak. Tym samym wszystkich czekała dogrywka. Warto podkreślić, że również w ubiegłym sezonie ta była potrzebna do wyłonienia mistrza Polski!

Tutaj rozgrywająca świetny cały sezon, Weronika Grądzka, strzeliła fantastyczną bramkę, dającą mistrzostwo Polski oraz radość ponad tysięcznej publiczności.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi ze zdobycia kolejnego złota!

Przerwy między tercjami umilały kibicom, dając wytchnienie, cheerleaderki, uczennice Szkoły Podstawowej Nr 27 w Gdańsku, podopieczne naszej zawodniczki, Jagody Wieczorek.Widzowie mogli również obserwować pokazowy mecz unihokeja na wózkach w wykonaniu zawodników kadry narodowej. Pokaz ten wzbudził spontaniczny aplauz wśród publiczności.

Koniecznie trzeba podkreślić wspaniałą sportową atmosferę, jaka panowała podczas turnieju, a działo się tak w dużej mierze dzięki osowskiej publiczności. Kibice OLIMPII przybyli licznie, całymi rodzinami i z wielkim zaangażowaniem dopingowali zawodniczki. Wzbudziło to prawdziwy zachwyt wśród wielu obserwatorów, a w szczególności wśród przedstawicieli mediów, którzy byli tym pozytywnie zaskoczeni.

Chcieliśmy podziękować całemu sztabowi organizacyjnemu, wszystkim ludziom, którzy zaangażowali się w większym lub mniejszym stopniu w to, aby unihokej pokazać w Gdańsku z jak najlepszej strony! Myślę, że udało się to w pełni a ludzie, którzy przyszli po raz pierwszy na halę byli zachwyceni. Zewsząd zbieraliśmy gratulacje oraz pochwały za wzorową organizację.

Medale i puchary wręczali: Małgorzata Chmiel - poseł na Sejm RP, Ewa Żółtowska - pierwszy prezes PZUnihokeja, która rozpropagowała dyscyplinę w Polsce oraz aktualny prezes Marek Chomnicki.