[x] Zamknij

Udana inauguracja sezonu w Osowie!!!

2016-09-18

Unihokejowa drużyna juniorek starszych OLIMPII Osowa odniosła dwa bardzo wysokie zwycięstwa nad PKS MOS Zbąszyń. To bardzo dobry początek sezonu!

Sobotni mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando osowianek. Rozpoczęły spotkanie na 3 ataki i napierały na przeciwniczki daleko na ich połowie. To przyniosło efekt w postaci ogromnej ilości sytuacji do zdobycia gola. Niestety fatalna skuteczność, a także bardzo dobra postawa bramkarki Zbąszynia sprawiły, że bramka dla naszej drużyny wpadła dopiero w 16. minucie po pięknym strzale z dystansu niezawodnej Ali Stój!

Na początku drugiej tercji Ala podwyższyła na 2-0 i od tego momentu naszej drużynie grało się zdecydowanie łatwiej, a kolejne bramki były kwestią czasu. Ostatecznie pojedynek zakończył się naszym wysokim zwycięstwem 9-0. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana debiutująca w zespole Malwina Zagórska (2 bramki i 2 asysty).

Mecz rewanżowy pomimo wysokiego wyniku końcowego nie był "spacerkiem". Przyjezdne mądrze się broniły i wyprowadzały bardzo groźne kontry. Kilka razy świetne interwencje Dominiki Marzec ratowały gdańszczanki przed utratą gola. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 3-0 i mogło się wydawać, że kolejne gole są kwestią czasu. Niestety w drugiej odsłonie zagraliśmy słabo, a przeciwniczki - nie mając nic do stracenia - ruszyły do ataku. Szybko zdobyły dwie bramk, doprowadzając do wyniku 3-2. Te gole podziałały na osowianki jak zimny prysznic i przy dopingu kibiców dziewczyny zaczęły grać dużo szybciej i lepiej. Niezawodna Weronika Grądzka dwa razy pokonała Dagmarę Brodnicką, dzięki czemu na ostatnią przerwę schodziliśmy przy wyniku 5-2.

W trzeciej tercji zagraliśmy dużo spokojniej, zdobywając kolejne 3 bramki. Wartym odnotowania jest fakt bardzo dobrej gry w osłabieniu, gdy karę 5 minut otrzymała Kasia Pawłowska. Cieszy nas również bardzo dobra gra nowych zawodniczek: Malwiny Zagórskiej i Wiktorii Targońskiej, która dziś zdobyła swoją pierwszą bramkę w drużynie. Ostatecznie pokonaliśmy Zbąszynianki 8-2.

Olimpia Osowa - PKS MOS Zbąszyń 9 - 0 ( 1-0 , 4-0 , 4-0 )

Olimpia Osowa - PKS MOS Zbąszyń 8 - 2 ( 3-0 , 2-2 , 3-0 )