[x] Zamknij

„Pierwszy Amatorski Bieg Narciarski” Osowa 2006

Darek Milczyński, 2006-02-19

W niedzielę 19.02.2006 w godzinach 11.00 - 14.00 odbył się bieg narciarski zorganizowany przez Stowarzyszenie K.S. Olimpia Osowa. Celem zawodów była popularyzacja bezpiecznego narciarstwa rekreacyjnego i propagowanie aktywnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Bieg odbył się na terenach leśnych naszej dzielnicy. Start biegu jak i metę zaplanowano na parkingu leśnym przy ulicy Juraty. Zawodnicy w zależności od umiejętności jak i kondycji, sami decydowali czy będą biegli w jednym, dwóch bądź trzech okrążeniach, jedno okrążenie wynosiło około trzech kilometrów.

Zobacz galerię:
      BIEG NARCIARSKI

I tak do jednego okrążenia przystąpiła jedna zawodniczka, do dwóch okrążeń przystąpiło szesnastu zawodników, a do trzech okrążeń - siedmiu, łącznie wystartowało dwudziestu czterech amatorów narciarskich biegów.

Pierwsze miejsce wśród zawodników, którzy trzykrotnie okrążali trasę biegu zdobył Bogusław Trzasko z czasem 25,08 minuty. Drugie miejsce zajął Damian Dąbka z czasem 25,51. Trzecie miejsce przypadło w udziale panu Januszowi Meissnerowi, który ukończył bieg z czasem 27,54. Pozostałe miejsca zajęli Daniel Dąbka – 31,06, Wojciech Kiedrowski – 34,09 , Andrzej Olech – 41,06.

Siódmy zawodnik, który zgłosił chęć przebiegnięcia trzech okrążeń, niestety przebiegł dwa, był to pan Krystian Stenka z czasem – 29,31.

Pierwsze miejsce wśród zawodników, którzy biegli dwa okrążenia zajęła pani Aleksandra Baranowska z czasem 27,20, pozostałe miejsca zajęli – Józef Mielewczyk – 28,04, Karolina Kiedrowska – 31,06 , Marek Najbar – 31,34 , Włodzimierz Głazek – 31,56 , Rafał Przytocki – 31,57 , Włodzimierz Plewa – 32,43 , Marcin Augustyn – 32,51 , Joanna Więckiewicz - 33,47 , Marian Wandtke – 33,54 , Wojciech Więckiewicz – 35,34 , Leśniak Norbert – 45,00 .

W tej grupie również jeden uczestnik nie przebiegł zadeklarowanych dwóch okrążeń a był to pan Zdzisław Pciachowski, który jedno okrążenie przebiegł z czasem – 21,92.

W tej kategorii brał udział również pan Andrzej Dąbka który przebiegł dwa okrążenia w czasie 19,52, niestety przez niedopatrzenie organizatorów wystartował w pierwszej grupie i jego czas nie był brany pod uwagę przy rozdaniu nagród, pana Andrzeja bardzo przepraszamy.

Jedyną osoba która raz pokonała trasę biegu była jedenastoletnia Kamila Kiedrowska, czas Kamili - 22,40. Najmłodszymi uczestnikami byli Kamila Kiedrowska lat 11, Karolina Kiedrowska lat 14 oraz Norbert Leśniak lat 14.

Po zakończeniu zawodów odbyło się wręczenie nagród oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku przygotowanym przez pana Tadeusza Littwina.

Zarząd Stowarzyszenia K.S. Olimpia Osowa bardzo dziękuje panom Zdzisławowi Pciachowskiemu, Mieczysławowi Czajkowskiemu, Leszkowi Stępniakowi, Tadeuszowi Littwinowi, Marianowi Wandtke oraz Mirosławowi Rekowskiemu za organizację biegu, jednocześnie zapraszamy wszystkich mieszkańców Osowy i nie tylko, za rok na „Drugi Amatorski Bieg Narciarski” Osowa 2007.