[x] Zamknij

Nurkowscy: Nazwisko zobowiązuje!

2013-11-13

Paweł, Łukasz i Filip Nurkowscy zdobyli tytuł najszybciej pływającej rodziny w regionie.

W VII Amatorskich Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Pływaniu "Family Cup" 2013 wzięło udział ok. 100 osób. Zawody rozegrano na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie. Impreza rozegrana została w ramach mistrzostw Polski. Wyniki ze wszystkich 12 regionalnych zawodów zostały porównywane i złożyły się na klasyfikację generalną.

Wśród aż 21 kategorii osowianie: Paweł, Łukasz i Filip Nurkowscy triumfowali w Sopocie w kategorii rodzinnej. W sztafecie: 4x25m (jeden z uczestników płynął dwukrotnie) uzyskali czas 0.56:24. Był to najlepszy wynik w regionie i drugi w Polsce. I choć żal, że zabrakło tylko 1,3 sek. do zwycięstwa, to były przecież - jak sami podkreślają - zawody amatorskie i liczyła się przede wszystkim dobra zabawa!

Warto też dodać, że młodsze pokolenie Nurkowskich zdobyło puchary w swoich kategoriach; tj.