Złote medale wywalczyli: Martyna Sumisławska z klasy 2a oraz Hubert Szulc z klasy 3g. Bardzo dobre 5 miejsce zajął Michał Dunajski (kl. 3a), a szóste miejsce Weronika Radoń (kl. 1a). Pierwsza piątka z każdego biegu zapewniła sobie awans do finału wojewódzkiego.

Finał Gimnazjady Województwa Pomorskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozegrany został 15 kwietnia w Człuchowie. Rewelacyjnie spisała się w nich Martyna Sumisławska, która wygrała swój bieg i zdobyła złoty medal. Jest to ogromny sukces, gdyż w historii osowskiego gimnazjum w tych zawodach nikt jeszcze nie stanął na najwyższym stopniu podium!

Następnie rozegrane zostały dwie edycje Czwartków Lekkoatletycznych. Także w tych zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się młodzież z Gimnazjum nr 33 zdobywając wiele medali.

I EDYCJA - ZŁOTE MEDALE: Martyna Sumisławska (kl.2a) w biegu na 600m, Julia Krawczyk (kl.3a) w biegu na 300m, Adrian Kotłowski (3a) w skoku w dal;

SREBRNE MEDALE: Kalina Posańska (3a) w biegu na 600m, Ola Rulewska (2a) w skoku w dal, Małgorzata Lipińska (1c) w biegu na 60m, Agata Stąsiek (1a) w chodzie na 1km, Bartek Hasko (3f) w biegu na 60m, Michał Dunajski (3a) w biegu na 300m, Mikołaj Podlewski (2a) w skoku w dal;

BRĄZOWE MEDALE: Ola Adrianowska (1a) w biegu na 60m, Julia Sumińska (1a) w chodzie na 1km, Hubert Parada (2a) w biegu na 60m.

II EDYCJA – ZŁOTE MEDALE: Basia Werc (3a) w biegu na 300m, Weronika Radoń (1a) w biegu na 600m, Hubert Parada (2a) w biegu na 60m;

SREBRNE MEDALE: Małgorzata Lipińska (1c) w biegu na 60m, Julia Krawczyk (3a) w biegu na 300m, Julia Kulesza (3a) w skoku w dal, Michał Dunajski (3a) w biegu na 60m, Piotr Grzybowski (1a) w biegu na 1000m;

BRĄZOWE MEDALE: Ola Adrianowska (1a) w biegu na 60m, Kalina Posańska (3a) w biegu na 600m, Agata Stąsiek (1a) w chodzie na 1km, Bartek Hasko (3f) w skoku w dal.

17 maja na stadionie AWFiS odbyła się Gdańska Gimnazjada w Indywidualnej oraz Drużynowej Lekkiej Atletyce, na której stawiły się najlepsze Gimnazja w Gdańsku. I na tych zawodach nie zawiedli reprezentanci Gimnazjum nr 33. Indywidualnie zdobyli 13 medali a ponadto dziewczęta zwyciężyły w rywalizacji drużynowej.

ZŁOTE MEDALE ZDOBYLI: Julia Kulesza (3a) w skoku w dal, Bartek Hasko (3f) w biegu na 100m oraz sztafeta 4x100m chłopców w składzie: Bartek Hasko, Michał Dunajski (3a), Mateusz Okoń (3a), Hubert Parada (2a);

SREBRNE MEDALE: Julia Kulesza (3a) w skoku wzwyż, Ola Rulewska (2a) w skoku w dal, Martyna Sumisławska (2a) w biegu na 600m, Kalina Posańska (3a) w biegu na 1000m, Basia Werc (3a) w biegu na 300, Martyna Gorajdowska (3a) w pchnięciu kulą, Mikołaj Podlewski (2a) w skoku wzwyż oraz sztafeta 4x100m dziewcząt w składzie: Julia Kulesza, Basia Werc, Maja Dąbrowska (3a), Małgorzata Lipińska (1c);

BRĄZOWE MEDALE: Ola Rulewska (2a) w skoku wzwyż, Jan Drobicki (2a) w biegu na 600m.

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów: Katarzyny Czworowskiej i Mariana Freitag.