[x] Zamknij

Brązowe medalistki mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych

Piotr Ludwichowski, 2016-05-24

W gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku przez dwa dni rozgrywany był Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w Unihokeju w kategorii juniorek młodszych.

W Osowej  stawiło się 6 najlepszych drużyn wyłonionych z eliminacji i półfinałów:
      - MMKS Podhale Nowy Targ (woj. małopolskie)
      - PUKS Trzebinia ( woj. małopolskie)
      - UKS Jedynka Orzysz (woj. warmińsko-mazurskie)
      - UKS Orlęta Warszawa ( woj. mazowieckie )
      - MLUKS Jedynka Trzebiatów (woj. zachodniopomorskie)
      oraz gospodynie ENERGA Olimpia Osowa Gdańsk.

Przed turniejem głównymi faworytami były drużyny z Trzebiatowa i Nowego Targu. Po cichu liczyliśmy, że gospodyniom uda nawiązać się walkę o złoto.

W pierwszym meczu Energa Olimpia Osowa Gdańsk bezapelacyjnie wygrała z dziewczętami ze stolicy Polski aż 11:0. Łupem bramkowym podzieliły się Roksana Polańska, Alicja Stój, Wiktoria Krajewska, Paulina Lewandowska, Martyna Sumisławska, Martyna Bieszk, Kasia Pawlowska i Aleksandra Gliniewicz. Kolejne spotkanie można nazwać pojedynkiem między Gdańskiem a bramkarką Magdaleną Michaliszyn z Trzebini. Dzięki jej fantastycznym paradom zawodniczki spod Krakowa przegrały tylko 6:1. W ostatnim meczu sobotnich rozgrywek spotkaliśmy się z dobrze znaną Jedynką Orzysz. W ostatnim turnieju półfinałowym po ciężkiej walce wygraliśmy 6:4. Przed meczem mieliśmy pewne obawy co do wyniku, jednak już pierwsze minuty pokazały, kto to wygra. Szybko strzelone trzy bramki (w ciągu 5 minut) ustawiły mecz. Ostatecznie wygraliśmy 8:1. Wynik tego spotkania praktycznie przesądzał, że mogliśmy być pewni medali.

Niedzielne mecze miały pokazać, jakim kolorem będziemy się cieszyć. Spotkanie z głównym faworytem do złota, Jedynką Trzebiatów, mogło podobać się licznie zgromadzonym kibicom. Już w pierwszej minucie Roksana Polańska ma przed sobą pustą bramkę i nie trafia. Przeciwniczki przechwytują piłkę i z kontry strzelają bramkę. Niestety fatalna pomyłka sędziowska doprowadza do rzutu karnego, który wykorzystują przyjezdne i przeciwniczki cieszą się z prowadzenia 2:0. Od tego momentu Jedynka Trzebiatów "muruje" bramkę broniąc się całą drużyną. Przeciwniczki w drugiej tercji oddały tylko dwa strzały i ku rozpaczy gospodyń dwa celne. Ostatnia tercja to już oblężenie bramki Trzebiatowa, jednak udało się strzelić tylko jedną bramkę. Szkoda wyniku, zwłaszcza że obstrzeliliśmy słupki i poprzeczki. Szkoda ponieważ okazało się, że przy lepszej skuteczności mogliśmy wygrać ten mecz i zdobyć mistrzostwo Polski.

Ostatni mecz z MMKS Podhale Nowy Targ miał zadecydować o wicemistrzostwie Polski. Niestety nasze zawodniczki myślami były przy pechowo przegranym meczu z Trzebiatowem i już na samym początku tracimy dwie bramki. Niezawodna Roksana Polańska strzeliła kontaktowego gola. Szybko odpowiedziały przeciwniczki i było 3:1. Kolejną szansę na dogonienie góralek miała Roksana, jednak nie wykorzystała rzutu karnego. To nie był nasz dzień. Mnóstwo stuprocentowych sytuacji, kolejne słupki i poprzeczki. Dwukrotnie nie trafiliśmy do pustej bramki. Licznie zgromadzona publiczność (ponad 150 osób) nie mogła uwierzyć, jak możemy przegrywać. To, co nie udawało się gospodyniom, udawało się Podhalu. Praktycznie każdy strzał lądował w okienku i ku rozpaczy Olimpii Osowa przegraliśmy 6:2.

Brązowe medale przed finałami przyjelibyśmy z radością, jednak po finałach pozostał ogromny niedosyt. Taki jest jednak sport, czasem trzeba mieć szczęście, a tego nam zabrakło. Z drugiej strony jesteśmy zadowoleni z medali, ponieważ zagraliśmy dwa dobre mecze z wielkimi faworytami tego turnieju (w drużynie Trzebiatowa aż 3 zawodniczki zagrały w maju w Kanadzie na mistrzostwach świata, a 4 dziewczęta regularnie grają w seniorkach, zdobywając srebrne medale w tej kategorii wiekowej).
      Gratulujemy wszystkim medalistom: Jedynce Trzebiatów i MMKS Podhale Nowy Targ oraz Energa Olimpii Osowa Gdańsk.

Dziękujemy sponsorom Mistrzostw Polski:
      - firmie Ziaja za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodniczek, trenerów i sędziów,
      - firmie Sportpoland.com za nagrody i bony na zakup sprzętu sportowego,
      - Pomorskiej Federacji Sportu.
      Szczególne słowa podziękowania należą się pani Marzenie Majerowskiej za przychylność i udostępnienia hali sportowej na Finały Mistrzostw Polski.