[x] Zamknij

Biegiem przez las! VI Osowski Bieg za nami

Darek Milczyński, 2016-05-21

Za nami szósta edycja Osowskiego Biegu Przełajowego ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pogoda, frekwencja oraz humory dopisały wszystkim Uczestnikom.

Na starcie biegu na 60 metrów stanęło 14 dzieci, w tym najmłodszy, 2-letni Mateusz Butrym. Pierwsza na mecie zameldowała się siostra najmłodszego uczestnika, Ada, która zdobyła Puchar Zwycięzcy.

14. Nikodem Torłopp

Gratulujemy wszystkim Dzieciom ukończenia biegu w tak pięknym stylu!

Do lat 10 w biegu wzięło udział siedmioro chętnych. Do samej mety toczyła się zacięta walka pomiędzy Mileną Karczewską i Natalią Milczyńską. Ostatecznie pierwsza metę 400 m drogi przekroczyła Milena, wśród chłopców najszybszy był Oliwier Grubba.

7. Bartek Najmowicz

Ostatni na mecie stanęli Biegacze z kategorii do lat 15, Open oraz 50+. Młodzież do lat 15 miała do pokonania 3 km, Kobiety oraz Pan Krzysztof z kategorii 50+ - 6 km oraz Mężczyźni - 9 km.

W kategorii do lat 15 zwycięzcami został Filip Bieszke oraz Julia Rutkowska. Trzecia na mecie uplasowała się Alicja Taczalska.

Wśród Kobiet nie miała sobie równych Katarzyna Modrzejewska, która zdeklasowała swoje rywalki na trasie 6 km. Wielkie brawa należą się wszystkim Paniom, którym nie straszny był dystans oraz trudność trasy.

7. Marta Wandtke (1 okrążenie)

Najliczniejszą grupą jak co roku byli Panowie. 13 Mężczyzn pokonało trasę 9 km, trzej Panowie, zasłużeni dla Klubu Olimpii Osowa – Edmund Felchner, Marian Wandtke oraz Tadeusz Littwin pokonali rundę honorową 3 km.

Przez dwa okrążenia walka toczyła się między trzema Panami – Bartkiem Wierzbowskim oraz Rafałami Kundo i Pionk, jednak na ostatnim okrążeniu prowadził Rafał Kundo, który nie oddał już zwycięstwa.

13. Karol Zmysłowski – 1:02:55

Pan Krzysztof Katkowski otrzymał z rąk Prezesa Klubu Olimpia Osowa Dariusza Milczyńskiego Puchar jako jedyny Uczestnik powyżej 50 roku życia.

Serdecznie dziękujemy za Catering firmie BMJ Marian Wandtke oraz Panu Edmundowi Felchnerowi za pomoc przy organizacji biegu.

Zdjęcia z biegu dostępne są na www.facebook.pl/OlimpiaOsowa oraz na portalach osowa.com, osowa24.pl oraz unas.pl

Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w Marszu Nordic Walking, który odbędzie się 4 czerwca. Trasa biec będzie ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego,
      wejście przy ul. Juraty w Gdańsku Osowej.